Loading...

Žiarivky s technológiou LED

Chcete vymeniť staré žiarivky za nové a zároveň urobiť niečo pre životné prostredie? Namiesto tradičných žiariviek si môžete zaobstarať žiarivky využívajúce najnovší trend, technológiu LED.

V našej ponuke nájdete LED žiarivky Philips a môžete si vybrať z niekoľkých typov v závislosti od vašich požiadaviek na nový zdroj svetla. Nájdete tu žiarivky s dĺžkou šesťdesiat, stodvadsať alebo stopäťdesiat centimetrov.

LED žiarivky Philips LEDtube sú cenovo dostupnou náhradou za klasické žiarivky T8. Vyžarujú studené denné svetlo a ich životnosť výrobca odhaduje až na tridsaťtisíc hodín. Okrem toho sú šetrnejšie k životnému prostrediu, pretože na rozdiel od starých žiariviek neobsahujú toxickú ortuť a vďaka technológii LED šetria elektrickú energiu.

Trubicu možno použiť pre svetelné zdroje s elektromagnetickým predradníkom, prípadne tlmivkou, ale pozor, musíte použiť bezpečnostný prvok EMP050, ktorý tiež nájdete v našej ponuke. Zariadenie deaktivuje predradník, ktorý inak zostáva v svietidle pri výmene bežnej žiarivky za modernejšiu LED. Bezpečnostný prvok sa inštaluje do svetelného zdroja namiesto pôvodného štartéra. Ak nie ste odborník na elektrotechniku a neviete, čo majú jednotlivé komponenty v žiarivke robiť, môžete si prečítať náš samostatný článok o fungovaní žiarivky.

Nemusíte sa však obávať, že by bezpečnostný prvok žiarivku nejako poznačil. V skutočnosti má jedinečný dizajn a spolu so žiarivkou vytvára jednotný vizuálny vzhľad.

Ak máte záujem o LED žiarivky, je samozrejme možné kúpiť ich bez bezpečnostného prvku, ale potom musia byť nainštalované priamo na 220 až 240 V napájanie bez predradníka.

Neváhajte vyskúšať nové žiarivky, sú ideálne nielen na všeobecné osvetlenie.

@parent