Loading...

Bezdrôtový alarm v bazéne

Máte bazén alebo záhradné jazierko? Obávate sa, že doň spadne dieťa alebo štvornohý miláčik? Máme pre vás riešenie - bezdrôtový alarm - monitor hladiny vody.

18.4.2018

Máte doma bazén a malé deti alebo štvornohých miláčikov?

To je kombinácia, ktorá môže vo väčšine prípadov viesť ku katastrofe. Na chvíľu necháte svojho drobca bez dozoru pri bazéne a potom nechcete myslieť na možné následky.

Preto sme vybrali výrobok ELBO-073ktorý môže vo vážnejšej chvíli zachrániť život dieťaťa alebo domáceho maznáčika. Bazénový alarm ELBO-73 je práve tým strážnym psom, ktorý v prípade neželanej udalosti zachráni život. S bazénovým alarmom môžete predísť nehodám za menej ako 1 600,-Kč a to sa oplatí!

Asi vám nemusím hovoriť, že elektronické zariadenia na monitorovanie hladiny v bazéne nie sú vždy stopercentné. Ak zanedbáte výmenu batérie alebo dôjde k poruche zariadenia, nuž, možné je všetko. Takže v prvom rade pred používaním bazénového alarmu Elektrobock skontrolujte batérie v žltom snímači hladiny, najlepšie na každú sezónu vymeňte batérie za AA 1,5 V typu 2ks.

Čo je to bazénový alarm?

Je to elektronické bezpečnostné zariadenie, ktoré monitoruje hladinu vášho bazéna.To znamená , že monitoruje pohyb hladiny vody v bazéne, keď ste práve mimo viditeľného dosahu bazéna, a automaticky vyšle signál na spustenie sirény, ak do vody spadne akékoľvek dieťa alebo zviera. Pre bezdrôtový alarm by sme mali nájsť najvhodnejšie miesto na inštaláciu snímača, ktoré sa nachádzaSnímač by sa mal nainštalovať na vhodné miesto na hladine vody v bazéne a prijímacie zariadenie by sa malo nainštalovať do bežnej zásuvky. Tieto dva prvky sú naladené na rovnakú frekvenciu, v našom prípade Fn = 433,92 MHz, a preto je zrejmé, že prenos medzi vysielacímvysielačom, t. j. snímačom hladiny a prijímačom v zásuvke, má určité obmedzenie vzdialenosti dosahu signálu. Výrobca bazénového bezdrôtového alarmu uvádza, že vzdialenosti medzi oboma komponentmi majú maximálny dosah 300 m v otvorenom priestore a 30 m v zastavanej oblasti.

Nastavenie bazénového bezdrôtového alarmu

Snímač vĺn, t. j. vysielač, funguje na základe merania zrýchlenia pohybu a náklonu počas vlny. Bazénový alarm je možné nastaviť na úroveň citlivosti na zvýšenie hladiny vody. V prípade krytých bazénov bez filtrácie možno použiť maximálnu citlivosť, zatiaľ čo v prípade nekrytých bazénov s filtráciou nastavte nízku citlivosť.

Vysielač rozdeľte uvoľnením 3 skrutiek na spodnej časti a oddelením spodnej časti od hornej. Na doske s plošnými spojmi sa nachádza čierny gombík na nastavenie citlivosti. Otočením gombíka doprava zvýšite citlivosť. Po nastavení zložte vysielač späť do pôvodnej podoby, dbajte na správne zostavenie a utiahnite skrutky, aby sa do vnútra nedostala voda.

Po nastavení citlivosti a zložení vyskúšajte vysielač v bazéne, aby ste zistili, či je nastavenie citlivosti ideálne pre váš bazén. Tieto úpravy vykonávajte dovtedy, kým nebudete s citlivosťou snímača spokojní.

Vo chvíli, keď bazén používate, snímač jednoducho vyberte z vody, ale nie je potrebné ho úplne vypínať. Snímač zostane v pohotovostnom režime. Ak ho chcete opäť používať, jednoducho umiestnite snímač späť na vodnú hladinu a približne 2 minúty po upokojení hladiny vody sa snímač automaticky aktivuje signalizáciou s krátkym pípnutím.

Prijímač bezdrôtového bazénového alarmu je umiestnený v štandardnej 230V zásuvke a je potrebné dodržiavať povolenú vzdialenosť od snímača.

Spárovanie vysielača a prijímača

Vysielač je z výroby spárovaný so sirénou. Môžete to otestovať vložením sirény do zásuvky a spustením alarmu pomocou vysielača. Ak sa siréna nerozozvučí, spárujte zariadenia znova.

Stlačte čierne tlačidlo na zadnej strane sirény na 1,5 sekundy, červená LED dióda začne blikať a prijímač je pripravený na učenie. Spustite alarm pomocou vysielača a potom prijímač po spárovaní spustí sirénu. Potom znova otestujte, či sú správne spárované.

Indikácia stavu sirény pomocou LED diódy :

  • bliká 2x každé 2 sekundy = prázdna pamäť
  • bliká 1x za 1 sekundu = režim učenia
  • bliká 1x za 0,5 sekundy = slabá batéria vo vysielači
  • LED dióda svieti = spárovanie

Bezdrôtovýbazénový alarm je určený na používanie v každom bazéne počas plaveckej sezóny. Jeden bazénový alarm môže monitorovať bazén s rozlohou až 60 metrov štvorcových. Ak máte väčší bazén, odporúčame použiť viac ako tri tieto bazénové alarmy.

Kam umiestniť snímač bazénového alarmu ?

  • Na mieste, kde hrozí riziko pádu do vody
  • Na ľahko prístupnom mieste na zapnutie a vypnutie alarmu
  • V rohu bazéna, kde je vlna najintenzívnejšia
  • Na mieste, kde sa nenachádzajú žiadne filtre alebo trysky vyvolávajúce vlny

Bazénový Bezdrôtový Alarm ELBO-073 Elektrobock

ZĽAVA
10%
Bazénový Bezdrôtový Alarm ELBO-073 Elektrobock
Elektronické zariadenie sledujúce pohyb hladiny vody pri nežiadúcom vniknutí zvieraťa a pod.
57,00 EUR
Nie je na sklade
@parent