Loading...

Blog

15.1.2024

Termostaty - rozdiel medzi hysteréznou reguláciou teploty a PI reguláciou.

Termostaty sa používajú na reguláciu teploty. V závislosti od typu termostatu však existuje viac spôsobov regulácie teploty. Najbežnejšia je regulácia pomocou hysterézy. Inteligentnejšia je PI regulácia, ktorá dokáže regulovať teplotu s menšími výkyvmi a dokáže "predvídať", ako treba prepínať zdroj tepla.
Viac...
10.9.2020

Ako si vybrať UVC lampy v spoločnosti Covid19

Dnes, keď nás ohrozuje COVID-19, chrípka a iné vírusové a bakteriálne ochorenia, chceme účinne dezinfikovať povrchy, vzduch, vodu a zbaviť ich vírusov a mikroorganizmov. Jedným zo spôsobov je použitie germicídnych lámp UV-C. V súčasnosti je k dispozícii veľké množstvo UV-C lámp, ale ako si správne vybrať? Je UV-C LED lampa účinná? Renomovaní výrobcovia poskytujú záruku účinnosti, ak sa dodržia odporúčané postupy a komponenty. Prečo sa vyhnúť lacným zdrojom UV-C bez schválenia CE? Prečo nakupovať u predajcu, ktorý predáva germicídne lampy ešte pred vypuknutím pandémie spôsobenej vírusom SARS-CoV-2 ( 2019-nCoV ) ?
Viac...
3.5.2019

Sady domácich telefónov Urmet 2019

Výhodné sady domácich audio a video telefónov od česko-talianskej spoločnosti URMET. Táto spoločnosť bola založená v roku 1996 a spája taliansku precíznosť a zmysel pre detail s českými inžiniermi. Výsledkom sú vysokokvalitné výrobky z ušľachtilých materiálov, ktoré sú odolné s dlhou životnosťou, a zároveň svoje výrobky inovuje a prispôsobuje dnešnej modernej dobe.
Viac...
2.4.2019

Svietidlá do telocvične

Potrebujete poradiť s výberom najlepšieho osvetlenia pre vašu telocvičňu - športovisko? V nasledujúcom krátkom článku sa pozrieme na špecifikácie takých svietidiel, ktoré vydržia aj tie najtvrdšie údery lopty, ale zároveň vám prinesú jasné svetlo s dokonalým podaním farieb.
Viac...
21.3.2019

Rekuperácia tepla

Éra "zatepľovania" je pomaly za nami, väčšina bytových domov či rodinných domov je zateplená, a preto problémom súčasnosti už nie je len úspora nákladov na vykurovanie pomocou účinnej izolácie, ale ide najmä o zdravé a čisté prostredie, v ktorom žijeme. Rekuperácia tepla, teda riadené vetranie, je ideálnym riešením pre kvalitný, čistý a svieži vzduch vo vašej domácnosti. V nasledujúcom článku vysvetlíme základné výhody, funkcie a časti systému rekuperácie tepla aj tým, ktorí o tomto pojme nič nevedia.
Viac...
9.10.2018

Elektrické podlahové vykurovanie

Keď počujeme slovo teplo, napadnú nás rôzne veci. Jednou z nich je vykurovanie. Vykurovanie v domácnosti je v našich zemepisných šírkach nevyhnutnosťou, a preto otázka nestojí tak, či vykurovať, ale ako a čím vykurovať.
Viac...
3.10.2018

Akumulačné kachle

Blíži sa zimná sezóna. Čas, keď sú noci dlhšie, dni chladnejšie... Príchod zimy však netreba podceňovať, preto je teraz ten správny čas na výber správneho vykurovacieho systému. Akumulačné kachle sú jedným z riešení, a preto v nasledujúcom článku odpovieme na najčastejšie otázky týkajúce sa výberu vhodného zariadenia, ako aj na ďalšie aspekty súvisiace s vhodnou prevádzkou.
Viac...
18.4.2018

Bezdrôtový alarm v bazéne

Máte bazén alebo záhradné jazierko? Obávate sa, že doň spadne dieťa alebo štvornohý miláčik? Máme pre vás riešenie - bezdrôtový alarm - monitor hladiny vody.
Viac...
1.8.2017

Osvetlenie pre firmy

Pri zariaďovaní predajní vám záleží najmä na spokojnosti zákazníkov a my sa vám snažíme pomôcť kvalitou nášho osvetlenia. Rovnako ako vy si uvedomujeme, že osvetlenie je základným prvkom dobrej a úspešnej predajne.
Viac...
1.8.2017

Úspora svetla? ÁNO!

Na prvý pohľad sa to môže zdať ako nezmyselná výzva, ale vďaka čoraz modernejším technológiám získava na význame. Nie je to tak dávno, čo sme sa pri hľadaní vysokého svetelného výkonu, ktorý by spoľahlivo osvetlil celú miestnosť alebo akýkoľvek vonkajší priestor, museli uchyľovať k viac ako 100-wattovým žiarovkám. Bolo to logické riešenie, ktoré však bolo spojené s nutnosťou výrazne prispieť na vianočné darčeky pre rodinných príslušníkov členov predstavenstva dodávateľov elektrickej energie.
Viac...
1.8.2017

Osvetlenie

Viete, ako vybrať osvetlenie do obývačky alebo pracovne? Alebo možno neviete, ako si vybrať svietidlá pre svoj pracovný priestor? Možno vám pomôže jeden z týchto článkov.
Viac...
1.8.2017

Poradenská miestnosť

Máte problém a potrebujete poradiť? Alebo máte otázku? Chcete sa podeliť o svoje skúsenosti s ostatnými zákazníkmi?
Viac...