Loading...

Elektrické vykurovacie fólie pod plávajúce podlahy

Filtrovať
Zoradiť

Vykurovacie rohože V-system HML 80 pre plávajúce podlahy

Vykurovacia rohož pod plávajúce podlahy, plocha: od 1 do 10 m2, výkon: 80 W/m2
od 71,50 EUR
Skladom

Elektrická vykurovacia fólia pod laminátové a vinylové podlahy

Vykurovacie fólie ECOFILM sú v podstate dve polyesterové fólie, ktoré sú tepelne laminované. Medzi fóliami sú na oboch stranách umiestnené medené pásy v plnej dĺžke so strieborným pokovovaním - vodiče (tzv. zbernice). Vykurovací prvok vo forme pásikov homogenizovaného grafitu je vytlačený sieťotlačou cez zbernicové lišty. Pásy sú paralelne spojené medzi prípojnicami a je medzi nimi 1 cm medzera, preto sa fólie môžu skrátiť na ľubovoľnú dĺžku, pričom príkon a prevádzkové napätie zostávajú rovnaké.

Možnosti výroby týchto elektrických vykurovacích fólií

Výrobná technológia umožňuje výrobu vykurovacích fólií so šírkou od 300 mm do 1 200 mm, pre napätie od 12 V do 230 V a teoreticky v akomkoľvek rozsahu výkonu od 20 do 300 W/m². Aby však bola výroba efektívna, je potrebné naraz vyrobiť približne 1000 m jedného typu fólie. Preto sa fólie nemôžu štandardne vyrábať na objednávku, ale ponúkajú sa len v štandardizovaných výkonoch a šírkach.

V uvedenom rozsahu je teda možné vyrobiť na objednávku takmer čokoľvek. Dôležité je len množstvo.

Vyhrievacie fólie ECOFILM pracujú pri teplotách už od 25 do 35 °C (v závislosti od typu a výkonu) a s rozstupom vyhrievacích pásov len 1 cm. Rovnaký výkon ako pri teplovodných vykurovacích rúrkach alebo vykurovacích kábloch sa tak dosahuje pri nižšej povrchovej teplote vďaka väčšej vykurovacej ploche. Stavebné konštrukcie sú tak vystavené menšiemu tepelnému namáhaniu a zároveň sú rovnomernejšie vyhrievané.

Inštalácia elektrickej vykurovacej fólie

Inštalácia sa vykonáva v suchej skladbe podlahy a môže sa montovať prakticky na akýkoľvek podklad. Podkladom rozumieme poslednú ložnú vrstvu, na ktorú priamo inštalujeme tieto vykurovacie fólie, myslíme tým napríklad tvrdený alebo extrudovaný polystyrén, purenit a iné tepelnoizolačné materiály. Cez vykurovaciu fóliu potom inštalujeme výrobcom odporúčanú plastovú fóliu.

Separačná podložka HEAT-PAK


Vykurovacie fólie ECOFILM pracujú s prevádzkovým napätím 230 V a z bezpečnostných dôvodov na ne nemožno klásť mäkké podlahové krytiny. Podložka HEAT-PAK má však veľmi dobrú tepelnú vodivosť a zároveň potrebnú pevnosť, takže ju možno položiť na vykurovaciu fóliu a vytvoriť tak ochrannú vrstvu medzi vykurovacou fóliou a podlahovou krytinou. Je preto určená na kombináciu s vykurovacou fóliou ECOFILM pri pokládke pod koberec alebo PVC - zvyčajne tam, kde nie je možné umiestniť vykurovací kábel do poteru (napr. modernizácia, rekonštrukcia). Podložky HEAT-PAK sa vyznačujú úplne suchou inštaláciou so zvýšením štruktúry podlahy len o 7 mm. Balenie obsahuje 8 kusov dosiek (4 kusy podkladových 3 mm + 4 kusy krycích 4 mm), každá s tenkou vrstvou lepidla. Dosky sa kladú a lepia spolu v dvoch vrstvách (posunuté spoje sú potrebné, aby sa zabránilo vyťahovaniu škár na podlahovej krytine). Po dokončení sa vytvorí pevná, kompaktná konštrukcia, na ktorú sa môže položiť PVC alebo koberec (voľne alebo lepením).

Výhody elektrickej vykurovacej fólie

Fólia je vyrobená tak, že ak sa počas inštalácie alebo po nej poškodí ktorákoľvek jej časť, bude bez problémov fungovaťCelá jednotka sa nepoškodí a nebudeme mať veľký problém, keď začneme používať elektrické podlahové vykurovanie. Fólia má na oboch pozdĺžnych stranách dve medené zbernice, medzi ktorými sú natiahnuté vykurovacie grafitové segmenty, ako samostatné vykurovacie okruhy. Tento obvod sa môže prerušiť, ale ostatné vykurovacie segmenty fungujú naďalej bez obmedzenia.

Najväčšou výhodou pre ďalšiu inštaláciu krytiny je úplná rovinnosť po celeje, bez výškového prechodu medzi spojmi a podlahová krytina nevykazuje žiadne nerovnosti.

Jednoduché pripojenie k elektrickej sieti pomocou dvoch vodičov, modrého ako nulového a hnedého ako fázového, ktoré sú zalisované do špeciálneho konektora, ktorý každý z vodičov, na jednej strane medenej vodiacej zbernice, na začiatku fólie a na oboch stranách.

Top produkty sa triedia podľa predaja a skladovej dostupnosti, potom sa náhodne pridávajú produkty v zľave a nové produkty.

Náš tovar si môžete vyzdvihnúť na viac ako 300 výdajných miestach v Zásilkovne. Teda v každom väčšej sídle, napríklad aj v drogérii na rohu.

Na sklade máme viac ako 10.00 položiek. To znamená, že tovar označený skladom je naozaj skladom v našom sklade v Prahe 3 alebo v Tepliciach. Tento tovar expedujeme najneskôr druhý deň.

Dopravu pre štandardné zásielky do 5kg máme už od 3.3EUR

Môžeme vám ponúknuť výhodné ceny, pretože si väčšinu značiek dovážame priamo od výrobcov.